Vrh C - border kolie

 Odpoledne jsem šli na procházku a Fac se vůbec netvářila, že by v příštích dnech na tom chtěla cokoli měnit. Přišli jsme domu, a ona snědla večeři. V 19h. začala být velmi neklidná a tak jsem jí odvedla k porodnici. V půl deváté jsem už byla opravdu dost nervózní, Fac byla hodně neklidná, stále se točila, kňučela a snažila se z bedýnky zmizet. Začala jsem obvolávat veterináře. Všichni měli Covid a nemohli by mi pomoci. Nakonec jsem zavolala do Mělníka, telefon zvedla paní doktorka Maradová a rozhovor s ní mě velmi uklidnil. Fac byla ale stále víc a víc nervózní a nakonec jsem jí nechala, aby z porodnice odešla. Vyskočila si na gauč a tvářila se, že bude spát. Odešla jsem se koukat na Ordinaci....

A ve 21 hodin a 8 minut na mě volá Natka, že už máme štěně. A opravdu, už jsem držela v ruce první holku, krásně hnědé barvy s pálením. 

A pak si dala Fac delší odpočinek a až ve 22,50 se objevil kluk. A pak už to vypadalo, že je konec. I když jsem Fac osahávala a zdálo se mi, že by tam ještě jedno být mohlo, v půl dvanácté jsem to vzdala. Fac se netvářila, že by se jí ještě chtělo. Tak jsem si šla lehnout. Kolem půlnoci mi to ale nedalo a nějaký hlas mě poslal zpět k porodnici a hle...byla tam druhá holka. Stejně jako její bratr černočerná s pálením.

První dny se neděje nic zvláštního. Mimča buď jí anebo spí. Fac je úplně skvělá a věnuje jim perfektní péči. Někteří se snaží štěkat, ale zatím jejich štěkot je spíše kníkání. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Už jsou s námi celý jeden týden. Stále jen spí a krmí se. Však taky přibrali více než dvojnásobek své porodní váhy. Jsou upovídaní, snaží se lézt a rádi se mazlí. Obě šeltie jsou z nich úplně unešené. Myslím, že až mimča vyběhnout ven, budou mít v tetkách šeltiích ty nejlepší parťačky na každou lumpárnu, kterou spolu vymyslí.

18.3. dovršila 2 týdnů. Večer bylo vážení, focení a odčervování. Focení se jim moc nelíbí, je velké umění je nějak nafoti, aby byla krásná. Ona jsou krásná, ale fotky se ne vždy povedou. Mimča sebou neustále melou, někam by chtěla utíkat a tak se musí velmi rychle cvakat. Nakonec se vše zadařilo. Mimča krásně prospívají, Fac má asi úžasnou mlékárnu. Však je krmena granulemi od Firmy Bellfor, které jsou plné hmyzích proteinů. Také už všichni tři koukají. Jako první na nás 17.3. vykoukl Capri a druhý den se přidaly obě holky. Všichni tři už zkoušejí i nohy. které si ale stále dělají co chtějí.

Období od druhého do čtvrtého týdne uteklo jak voda a v životě štěňat se událo šíleně moc věcí. Poprvé byla venku, vyrostly jim zuby, poprvé dostali opravdové jídlo a poprvé byli na cvičáku, kde poprvé prolezli tunelem. Denně zažívají mnoho podnětů a zkoušejí svou šikovnost. Přelézají překážky, které jim cvičák nabízí, seznamují se s novými lidmi a psy, učí se venčit venku. Vše zvládají naprosto fantasticky. 

Čas  od 4. do 6. týdne utekl nějak rychle. Štěnda začala být víc samostatná, sami si odejdou ven, kde si hrají. Mezi sebou se děsně perou, vrčí a koušou se. Krásně baští vše, co dostanou. Rádi provokují celou smečku, i když babička Tairinka jim ukazuje, co si mohou dovolit. Respektují slepice a ostatní psi. Mají rádi lidi, jejich chuť se s kýmkoli mazlit je obrovská. Také se za nimi přijel podívat děda Ozzy, strejda Jára, Dio a teta Angie. Moc se jim návštěva líbila.

Také byli očipováni a oočkováni. Holky to vzaly velmi sportovně, ovšem Capri, jako správný chlap to prořval. 

Maminka Fac je stále kojí, ráno a večer jim dává cucnout. Neuvěřitelně rychle vyrostli a přibrali.

Učí se jezdit autem. No, úplně mě překvapili, jak jízdu vůbec neřešili. Také už umí chodit do klece, kde i rádi spí, Ve všech směrech jsou úžasní a velmi šikovní. 

Caitrin se v povaze hodně podobá své mamince. Je jediná dlouhosrstá, její sourozenci budou po tátovi kraťáci. Caitrin je velmi akční a ráda provokuje ostatní. Pokud si zabere cokoli, s čím si chce zrovna hrát, nikdo nemá šanci jí k tomu vlézt. Nekompromisně každého sourozence vyhodí. Na druhou stranu je velmi mazlivá a velmi ráda spí na mně.

Cass je velmi líbivá fenka. Je klidnější povahy, i když se také umí poprat. Často za ní jezdí její budoucí páníčci, kteří se velmi těší na společné roky. Jsem přesvědčená, že se pro sebe narodili. Cass je přesně ten pes, kterého si mohli přát.

A co napsat k našemu Caprimu. Capri je chlap se vším všudy. Akční, má rád dobré jídlo, je nejtežší a má velké tlapy. Rád kouše vše, co najde, nejradši lidské nohy. Díky němu je velmi složité projít cokoli bez toho, že by překážel. Myslím, že je hodně podobný svému otci. Je to velmi líbivý kluk a pokud si Honza přál klon Banána, pak jej bude mít. Je mu v povaze velmi podobný.

Z naší celé smečky je nejlepší tetkou Pralinka. Se všemi štěňaty si úžasně hraje, učí je komunikace se psem, chodí s nimi na zahradu a hlídá každé jejich nadechnutí. Lepší psí společnici si naše trojka nemohla přát.;