Deníček Aero

Éro odjel domu, ke svým člověčím i psím a jiným kamarádům. A ani tam jej neopustilo psaní a nadále píše svůj deníček:

Když nám bylo sedm týdnů, přijela Érova panička s páníčkem a takovou voňavou paničkou - prý je to jejich štěně, jako my jsme naší mámy. Přijeli si totiž už pro Éra a prý si odvezou i ségru AC, aby se Éro nebál ( posera jeden ). Rozloučili jsme se s mámou, tetou, strejdou, bráchou, ségrou a našimi s vědomím, že se zase brzy uvidíme, protože prý pojedem s tátou a mámou všichni za ovečkami.
Já s AC jsme celou cestu prospali v náručích mojí nové naší a jejich naší.Potřebovali jsme nabrat síly na seznámení s celou novou smečkou. Byli jsme moc zvědaví, jaké to bude u Ěra v novém domově....Jaké bylo překvapení, když jsme zjistili, že Ěro bude bydlet u táty Ozzyho!!!!! Ten se má! Pěkně nás táta přivítal, Éro samozřejmě machroval, že se jako vůbec nebojí, protože měl ocásek pořád vesele nahoře. To já se trošilinku bála, ale fakt jen chvilinku...aby ne, když se na mne vyřítili dva strašně divní psi bez čumáku, s velikýma očima a strašně chrochtali!!!! Hned jsem zjistila, že nejsou tak strašní, ale spíš legrační. Jsou to mopsíci Chuck a Berry a jsou to super kámoši. S taťkou ještě bydlí teta Endžulka. Ta z nás sice ještě moc radost nemá - asi ví, co jí čeká :-D ale my na ní vidíme, že to jen tak hraje :-) mají tu na hlídání ještě straaašně dlouhého psa jménem Špagetka a s tou je úplně největší zábava. Ona je vysoká jako my a hraje si úplně stejně jako my. Pořád se s námi honí, kouše nás, krade nám hračky a je s ní fakt velká zábava .....dokonce nám ukázala na zahradě chcíplého kosa a myš!!! Érova nová naše nám je hned vzala a řekla to samé slovo, co používala naše bývalá naše - FUJ! Tak jsme si vzpomněli, co to znamená a sice neradi, ale poslechli jsme. 
U nové Érovy naší je to super. Mají doma schody a tak jsme jí hned ukázali, jak se po nich chodí. Mají doma i spoustu hraček, AC ale okoukala od tety Endžulky, že nejlepší jsou šišky a pořád jí je krade. Máme úplně nové a jenom naše misky, baštíme granulky i masíčko. Ńová naše nám dala tak krásně smradlavé, že se olizujeme až za ušima - prý to jsou dršťky. Dává nám i kachní nožičky..to je taky velká mňamka.
Přijela se  za námi konečně podívat i AC nová naše a hurá!!! Taky má pejska - AC bude bydlet s borderkou Bárou. EC nová naše se bála, že prý bude Bára na mne protivná, tak nás jela raději seznámit k taťkovi, protože ten by nás určitě bránil, kdybych se jí nelíbila. AC naše nám přivezla strašně dobré pamlsky, za které se řítíme na zavolání nadzvukovou rychlostí!!! Tak moc nám chutnají. Seznámení s Bárou jsme přežili, protože jak říká Érova naše, Bára je úplně normální borderka a nikoho žrát nechce. Nechali jsme jí prohlídnout si nás pěkně z dálky a nehrnuli jsme se k ní, protože to není slušné. Éro se přibližoval a pěkně jí ukazoval, že jí máme rádi a že si s námi může hrát, dokonce jsme s jí mohli i očuchat a nevadilo jí to. AC paničce se fakt ulevilo a už se nebojí, že bude mít doma z jedné AC/DC dvě. druhý den přijela znovu i s Bárou a přivezla i nového páníčka. Já se tak mazlila a předváděla, protože jsem s paničky cítila, že je to fakt potřeba a asi se mi to moc dobře vedlo, protože panička pak psala Érovo paničce, že prý se páníček do mne zamiloval!! :-) 
Ještě do pátku budeme u Éra s taťkou a pak už pojedu na velikou zahradu do mojí nové smečky s paničkou Hankou, páníčkem Zdeňkem a Bárou.
Zatím si to u Éra užíváme, dostali jsme krásný pelíšek, Chodíme čůrat na zahradu, jen ráno to nevydržíme, protože naši nás prý neslyší...což je fakt divné !!! Taťka s tetou Endžou prý na zahradě staví metro a tak jsme prověřili staveniště a hrajeme ve vyhrabaných dírách na schovávanou se Špagetkou, To je fakt velká psina! Objevili jsme doma ještě několik strašně divných  psů. Mysleli jsme si, že mopsíci jsou nejdivnější, co tu můžeme potkat, ale není to pravda - potkali jsme KOČKY!! Fakt jsme nevěděli, jestli si s nimi máme hrát, nebo je honit. Zjistili jsme, že maji drápky, ale asi jsou od táty vychované, protože je na nás nevytahují a klidně mezi námi chodí a vrčí. Táta říkal, že takhle vrčí, když mají radost a říká se tomu, že předou. Asi se jim líbíme . 
Je to tu moc prima, takže se nám ani po mámě a našich moc nestýská. 
Už se těšíme na pátek, prý se z nás stanou velké bordery, až proženeme ovečky!!!

Jednou ráno nás Érova panička venčila a krmila nějak dřív než jindy. Bylo nám to dost divné. Po nějaké době, kdy už jsme zase začali usínat nás naložila do toho velkého zvířete, kterým nás vezli od naší. Asi nás oba nenakrmila dost brzy, protože se nám oběma udělalo ve zvířeti nevolno a celá snídaně skončila v boudičce. Když nás zvíře dovezlo na místo, panička nás vyndala, vyčistila boudičku a my se divili, kde to jsme. Byl tu s námi i táta Ozzy a teta Endžulka. Byla tam i veliká ohrada a v ní nějací divní kudrnatí, špinaví a strašně zajímavě vonící psi. Najednou s objevilo zvíře, které jsme už někde viděli....Kde jen to bylo......Ano!!!! už jsme si vzpomněli!!! v něm jsme jeli k panu veterináři!!! V tu chvíli ze zvířete vyskočil brácha Adri se ségrou Arrow!! To bylo radosti ze setkání! Ještě bylo další překvapení - další ještě větší zvíře a v něm Karamelka, Magginka a Bordík - naši známí, co byli u paničky na návštěvě . Pak přišel takový veliký pán, který krásně voněl...skoro stejně, jako ti velcí kudrnatí psi v ohradě. Chvíli si nás prohlížel a pak šáhnul po bráchovi Érovi a že prý toho chce! Panička hned začala protestovat, že to tedy ne, že Éro je přece její. Pán si ale jen dělal srandu, nechtěl si Éra vzít, ale říkal, že se mu moc líbí :-) 
Za pár okamžiků nás naše a Érova panička popadli a přenesli do ohrady, kde byli ti  velicí kudrnatí psi. Panička k nim šla a oni se dali do pohybu. Ségra AC se jich asi lekla ( posera) a utekla se schovat pod auto.Bráška Adri a ségra Arrow si jich jen tak lehce všimli, ale raději je nechali na pokoji a honili se spolu, bráška Éro to šel zase prozkoumat, jako vždycky....choval se fakt statečně.Panička s naší nám řekli, že ta zvířata nejsou psi, ale ovečky. Bráška Éro se najednou začal chovat úplně jinak, než jak ho známe...vůbec si nás nevšímal, byl celý přikrčený a chodil za ovečkami. Naše a panička ho pořád chválily a on ty ovečky pořád pronásledoval. Takhle to prý budeme příště dělat i my. Byla to psina. Na zemi tam leželo i spousta takových hnědých voňavých dobrot, které jsme museli hned ochutnat....paničce a naší se to nelíbilo, ale když ono to bylo tak moc dobré . Po nás šel prohnat ovečky táta a to byl teda fofr! Panička moc nestíhala a dokonce jí ovce shodily mezi ty hnědé dobroty...to jsme se jí teda fakt smáli :-D Bylo velké horko, my už začali usínat pod autem, tak nás naše a panička zase rozdělili a jeli jsme k Érovi domů. 


Odpoledne si přijela pro ségru AC/DC její panička Hanka a vzala si ji už k sobě a kamarádce Báře. Trošku se mi po ní bude stýskat...ale ještě tu je ta dlouhá teta, která si se mnou hraje,jakoby byla taky štěně. 
Večer jsem se trochu nudil a tak jsem musel pozlobit tátu Ozzyho a kousal jsem ho do ocasu. Teda povím vám, že táta je hodně trpělivý...vydrží hodně. Mám tátu moc rád a on je na mne fakt hodný, dokonce mě nechá spát hned vedle sebe. I teta Endžulka už si na mne zvykla. Oni se pořád s tátou honí na zahradě a já za nimi běhám....táta je hodně rychlý, mám co dělat, abych mu stačil. Asi jsem tu rychlost po něm zdědil, protože ho kolikrát doženu a stihnu se mu zakousnout do kožichu. Pry to samé dělal tetě Endže, když byl stejně starý jako já.
V úterý prý pojedeme zase s AC k ovečkám. moc se těšíme. Se ségrou Arrow, která taky včera odjela prý ke svojí paničce Katce a psí kamarádce Suri, se prý uvidíme na takových legračních závodech, kde budou paničky soutěžit s tátou a tetami v takových legračních šatech. Moc se na to těšíme