Průběh

1. Týden  28.3. - 4.4.

se Taira chová naprosto šíleně. Každého psa, který se k ní jen přiblíží, by nejradši zardousila. Neustále se šklebí - říkáme jí , že děla Gremlinu. Není příjemná ani na mě. Chtěla jsem jí drbat na zádech a dost jasně mi dala najevo, že to dělat nemám.

 

2. Týden  4.4. - 11. 4. 

je opak prvního. Taira by se pořád mazlila. Vyhledává kohokoli a vnucuje se. Crejzíka už projev jejích něžností docela zmáhá a občas se na ní utrhuje. Zatím nemám pocit, že by jedla více než dříve. možná se mi zdá, že se trošku jakoby zaobluje. Tak jako že se stává ženskou s jejími typickými oblými tvary.

 

3. Týden 11. 4. - 18. 4.

ukončení všech sportovních aktivit

Celý týden jsme prožili v mazlení a žebrání u stolu o cokoli. Svoje jidlo z misky jíst nechce, takže jí tam přidávám různé vůně a chutě. 18.4. byla prohmatána a bylo zjištěno, že jakoby se v ní schovávalo šest malých Tariozzynků. Vzhledem k tomu, že již netrénuje, tak leží vedle parkuru a na každého poštěkává a vnucuje se s přetahovadlem, jako že jsme na ní zapomněli a ona je tady taky. Tak si nakonec mohla proběhnout tunelama. Její radost byla tak veliká, že mě za to štípla. Štěňátka se narodí a v agilitách budou běhat rovnou výkonnostní třídu A2.

 

4. Týden 18. 4. - 25. 4.

plánována návštěva veterináře -  20.4.2015 březost potvrzena

Dnešní den - návštěva u pana veta (nejlepšího z nejlepších): přišly jsme do ordinace.Tairinku jsem zvážila a navážila 13,3 kg. Pan dr donesl nádherný pelíšek a položil jej na vyšetřovací stůl. Já do něj položilaTairušu a ona se okamžitě uvelebila a začala dělat, že bude spát. Pan dr jí společně se mnou přetočil na záda. Nejdřív se bránila, ale pak se rozcapila, položila hlavu na stranu a slastně zavřela oči. A pak už si s ní mohl dělat co chtěl. Byl z ní unešen, říkal, že je kouzelná a milá a neuvěřitelně hodná a krásná a že je to přesně taková boc, jak si on bocky představuje. Pak jsme se spolu ještě bavili a když jsem chtěla zaplatit, tak on řekl, že ne, že jí jen vyšetřil a já na něj : to teda ne a jak jsem se tak trochu rozmáchla, tak najednou - lup a sletěla jsem ze židle. Takže jsme se tam pak spolu tlemili jak dva blázni. Není nad to, mít svého doktora Heriota.

Další návštěva naplánována na 11.5.2015

 

5. Týden 25. 4. - 2. 5.

Tento týden proběhl nabíráním hmotnosti. Tairuška se před očima zvětšuje co do objemu. Také přestala tolik lítat kolem Krejzíka. Úplně jsme upustily od všech aktivit kromě procházek. A i na těch nelítá s ostatními psy, ale vesele cupká nedaleko mě. V jídle začíná být dost vybíravá a poměrně hodně žebrá. Vydrží upřeně koukat na kus jídla, který putuje do vašich úst, hypnotizuje jej a očima dává povel - ke mně!!!! Je příšerně ukňouraná. Slastně přivírá oči, pokud je drbána na břiše.

           

6. Týden 2. 5. - 9. 5.

Tento týden byl jak z kopíráku s předchozím.

7. Týden 9. 5. - 16. 5.

V pondělí jsme byly opět na kontrole u pana doktora 

Tarince se vyšetření moc zamlouvalo, vyvalovala se na nabídnutém pelíšku a pomalu slastně usínala. Moc se jí péče pana doktora zamlouvala a když vyšetření bylo ukončeno, nemohli jsme jí z pelíšku a ze stolu dostat dolu. Opět jsem jí zvážila a tentokrát se váha zastavila na čísle 15,3 kgTairinka přibrala za 14 dní 2 kg. Jak dopadlo vyšetření? Pan doktor jásal nad krásně bijícími srdíčky, ukazoval nám štěňátka, popisoval co a jak vidíme. A zde je výsledek

8. Týden 16. 5. - 23. 5.

Bez jakýchkoli problému vstoupila Tairinka do předposledního?  týdne. Je už pěkně kulatá, čím dál více mazlivější a ukňouranější. Venku lítá pořád stejně, jen si častěji lehá. Začala se obloukem vyhýbat porodnici a tak se začínáme doma obávat, že si míní vybrat úplně jiné místo. Nakonec jsem jí do porodnice položila její oblíbený pelíšek, a tak na to chvíli i vypadalo, že jsme vyhráli a porodnice se zalíbí. Opak byl pravda. Jen co se otevřely dveře do ložnice, už se vyvalovala v posteli. Ach jo, to bude ještě boj. Snad pochopí, že jí i miminkům bude v porodnici daleko lépe než v posteli.

 

9. Týden 24. 5. - 30. 5.

Očekávání narození štěňátek

Štěňátka se narodila 26.5. Dopoledne jsem začala mít takový divný pocit. Den před tím odmítka Tairinka večeři. V noci mě probudilo její funění mi za hlavou v posteli. Okolo desáté mi volala Vlaďka, že má také divný pocit. Tak jsem zavolala mámě, jestli by k nám nezajela. V půl třetí jsem přijela domu i já a máma mi říkala, že je Tairinka pořád zalezlá v klubovně a pořád se olizuje. Ve tři dorazila i Vlaďka, koukla na ní a řekla, dneska. Pak jsme odvedli Tairinku domu do porodnice a najednou se to rozjelo. V 16.07 vykouklo první, a pak po půl hodině druhé, třetí, čtvrté. Ve 3/4 na šest bylo hotovo a Tairinka řekla, že už nám žádné další nedá. 

24.5. 57. den
25.5. 58. den
26.5. 59. den - narození štěňátek
27.5. 60. den
28.5. 61. den
29.5. 62. den
30.5. 63. den

 

Odběr štěňátek 19.7.2015